کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 مرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به اثر هنری جیغ خواهیم پرداخت، تابلویی که یکی از وحشت آورترین نقاشی های دنیا است، تابلوی جیغ به دلیل روش چرخشی قلمو و رنگ های براق، شفاف، ضد و نقیض و غلیظی که در آن استفاده شده است حس اضطراب توام با شوقی را القا می کند.

این تابلو به دلیل آن که به راحتی و در نگاه اول حس مرگ و ترس و وحشت را در مخاطب ایجاد می کند معروف و پرآوازه شده است، تابلوی جیغ یکی از شاهکارهای بشریت است و بینندگان را تحت تاثیر قرار می گیرد ، نقاش این اثر در رابطه با اثرش گفته که روزی در محلی شبیه به مکانی که در تابلو به تصویر کشیده شده است در حال قدم زدن بوده و ایده ی تابلوی جیغ به ذهنش رسیده است و آن را پس از خلق نمودن در مجموعه ی کتیبه ی زندگی قرار داده است.

این تابلو به سبک اکسپرسیونیسم کشیده شده است در این مکتب هنری نقاش تلاش می کند احساسات و عواطف درونی انسان را به تصویر بکشد ، خوب است بدانید تابلوی جیغ چندبار به روش های گوناگون مثل نقاشی با زغال، رنگ روغن ، پاستل و ... کشیده شده است و به مجموعه تابلوی جیغ تبدیل شده است.

دوره تاریخی: این نقاشی بین سال های 1893 تا 1910 میلادی کشیده شده است.

هنرمند: ادوارد مونک نقاش زبردست و نروژی تبار تابلوی جیغ است او یکی از آغاز کنندگان سبک  اکسپرسیونیسم بوده است.

داستان و حرف و حدیث: برخی تابلوی جیغ را بسیار مشابه تابلوی شب پر ستاره ی ون گوگ می دانند و می گویند هر دو نقاش نوعی جنون و اختلالات حاد روانی داشته اند و این تابلوها حاصل همین حس جنون است.

محل نگهداری: این تابلوها چندید بار خرید و فروش شده اند و کماکان دست به دست می شوند، برای مثال در سال 1895 میلادی توسط پیتر السن ( Petter Olsen ) تاجر نروژی در حراج ساتبیز به حراج گذاشته شد و در نهایت به قیمت 120 میلیون دلار آمریکا فروخته شد.


دیگر آثار تاریخی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

می توانید درباره برخی از آثار هنری معروف دنیا در زیر بخوانید:

تابلوی گرنیکا | مشهورترین اثر پیکاسو

تابلو مونالیزا لئوناردو داوینچی | مشهورترین نقاشی جهان

تالار آیینه | معروفترین اثر کمال الملک

تابلوی بانوی صخره ها

تابلوی شام آخر

تابلوی بانوی سرخ پوش

تابلوی رمال اثر کمال الملک


 

تابلوی جیغ
ادوارد مونک

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.