زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 شهریور 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به یکی از کهن ترین زیور آلات کشور پرو خواهیم پرداخت، یک جفت گوشواره بسیار زیبا و منحصر به فرد که نماد قدرت و ثروت اربابان باستان کشور پرو بوده است.

جنس این گوشواره از طلا می باشد و نسبتا بزرگ است ، قسمت جلوی آن که به صورت دایره می باشد حدودا 8 سانتی متر قطر آن است و با گلوله های دایره شکل دیگری زیبا سازی شده است ، دایره ی میانی گوشواره نقش  انسانی را نشان می دهد که نقابی به شکل عقاب به صورت زده و شیئ سفید رنگی ( احتمالا کیسه ) در دست راستش حمل می کند ، این تصویر با خرده سنگ های مختلف بخصوص سنگ فیروزه و صدف با ظرافت تمام ساخته شده و در نگاه اول خود نمایی می کند ، جالب است بدانید چشم و منقار این عقاب ( یا صورتک عقاب ) هم از طلا می باشد.

دوران تاریخی :بین قرن سه تا هفت پیش از میلاد و متعلق به قوم موچه ( Moche ) ، تمدن موچه حکومتی در قسمت غربی کشور پرو بوده است که قدمتشان به سال 700 تا 1000 میلادی باز می گردد ، آن ها به چند خدا اعتقاد داشتند و یکتا پرست نبودند اما بر مذهبشان بسیار پافشاری داشتند و حکومتشان مذهبی بود.

ابعاد : قطر دایره ی گوشواره 8 سانتی متر می باشد .

محل کشف : گوشواره ی ایفلر در شمال آمریکای جنوبی ، کشور پرو یافت شده است .

داستان و حرف و حدیث : در رابطه با نقش روی گوشواره ها گفته می شود که تصویر پیام آوری در حال بردن پیام به یک محل دیگر است و به همین دلیل برخی به این گوشواره پیام آوران بالدار هم می گویند.

محل نگهداری :  این گوشواره ی زیبا در حال حاضر در موزه ی متروپولیتن نیویورک نگهداری می شود و در معرض دید عموم قرار دارد.

گوشواره ایفلر
Pair of Earflare
Pair of Earflare
Pair of Earflare

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.