ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

آداموس ولفگانگ موتسارت، یکی از بزرگ ترین نوابغ موسیقی جهان است که استعداد و توانایی های خارق العاده خود را از سنین کودکی به نمایش گذاشت و به طور مثال از عجیب ترین توانایی های او می توان به آغاز آهنگسازی در سن 5 سالگی اشاره کرد. جالب است بدانید که موتسارت در سن 17 سالگی به موسیقی دان رسمی دربار سلزبرگ اتریش بدل شده بود، اما با این حال هنوز هم خستگی ناپذیر تلاش می کرد و به دنبال موقعیت های بهتر و بالاتر بود. آداموس موتسارت این نابغه نوزانده و آهنگساز تنها در طی 35 سال زندگی پربار خود، بیش از 600 آهنگ و قطعه موسیقی خلق کرد که هنوز هم جزء برترین قطعات موسیقی جهان محسوب می شوند. 

سازهایی که موتسارت از آن ها اسفاده می کرد، ویولون و پیانو بودند که امروزه مجموعه ای از آن ها در موزه موتسارت در شهر سلزبرگ نگهداری می شوند. یکی از این سازها، پیانویی از جنس چوب گردو بوده که در طی سال های 1782 میلادی توسط آنتون گابریل والتر، یکی از شناخته شده ترین پیانوسازان شهر وین ساخته شده است. کلیدهای سیاه رنگ پیانو موتسارت از جنس درخت آبنوس و کلیدهای سفید رنگ نیز از استخوان پوشانده شده اند. 

در سال 1785 میلادی بود که موتسارت پیانو پیش رو را برای نواختن در کنسرت های مختلف آکادمی خود در وین خریداری کرد. پس از مرگ موتسارت این پیانو ابتدا به همسرش و سپس به پسر بزرگ ترش رسید. در نهایت نیز کارل توماس موتسارت در سال 1856 میلادی این پیانو را به کلیسا و موزه موتسارت در شهر سلزبرگ اهدا کرد. 

دوره تاریخی: قرن هجدهم میلادی

محل نگهداری: موزه موتسارت، سلزبرگ

زمان بازدید: تابستان ها: 8:30 تا 19؛ باقی اوقات: 9 تا 17:30

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET