karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

آداموس ولفگانگ موتسارت، یکی از بزرگ ترین نوابغ موسیقی جهان است که استعداد و توانایی های خارق العاده خود را از سنین کودکی به نمایش گذاشت و به طور مثال از عجیب ترین توانایی های او می توان به آغاز آهنگسازی در سن 5 سالگی اشاره کرد. جالب است بدانید که موتسارت در سن 17 سالگی به موسیقی دان رسمی دربار سلزبرگ اتریش بدل شده بود، اما با این حال هنوز هم خستگی ناپذیر تلاش می کرد و به دنبال موقعیت های بهتر و بالاتر بود. آداموس موتسارت این نابغه نوزانده و آهنگساز تنها در طی 35 سال زندگی پربار خود، بیش از 600 آهنگ و قطعه موسیقی خلق کرد که هنوز هم جزء برترین قطعات موسیقی جهان محسوب می شوند. 

سازهایی که موتسارت از آن ها اسفاده می کرد، ویولون و پیانو بودند که امروزه مجموعه ای از آن ها در موزه موتسارت در شهر سلزبرگ نگهداری می شوند. یکی از این سازها، پیانویی از جنس چوب گردو بوده که در طی سال های 1782 میلادی توسط آنتون گابریل والتر، یکی از شناخته شده ترین پیانوسازان شهر وین ساخته شده است. کلیدهای سیاه رنگ پیانو موتسارت از جنس درخت آبنوس و کلیدهای سفید رنگ نیز از استخوان پوشانده شده اند. 

در سال 1785 میلادی بود که موتسارت پیانو پیش رو را برای نواختن در کنسرت های مختلف آکادمی خود در وین خریداری کرد. پس از مرگ موتسارت این پیانو ابتدا به همسرش و سپس به پسر بزرگ ترش رسید. در نهایت نیز کارل توماس موتسارت در سال 1856 میلادی این پیانو را به کلیسا و موزه موتسارت در شهر سلزبرگ اهدا کرد. 

دوره تاریخی: قرن هجدهم میلادی

محل نگهداری: موزه موتسارت، سلزبرگ

زمان بازدید: تابستان ها: 8:30 تا 19؛ باقی اوقات: 9 تا 17:30

پیانوی موتسارت

پیانوی موتسارت

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.