karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

بسیاری از ما تایتانیک را می شناسیم، کشتی مسافربری بزرگی که غرق شدنش منجر به یکی از مرگبارترین فاجعه های آبی در تاریخ معاصر دنیا شد. کشتی ای که به یادش داستان ها، موسیقی ها و فیلم های بسیاری ساختند تا خاطره اش برای همیشه باقی بماند. کشتی بزرگ تایتانیک که با نام کامل آر ام اس تایتانیک شناخته می شد، با هزینه هنگفت ۷.۵ میلیون دلار، هزینه ای معادل ۲۴ میلیارد تومان در اوایل قرن بیستم میلادی ساخته شد و با ۲,۲۲۴ نفر مسافر و کارکن و خدمه به روی پهنه آبی اقیانوس رفت. تنها چهار روز پس از حرکت خود، تایتانیک در طی حادثه ای تأسف بار با کوه یخی شناور برخورد کرد که این اتفاق منجر به غرق شدن کشتی و مرگ بیش از ۱۵۰۰ نفر شد. 

البته این داستان روی مثبتی هم دارد و یعنی زمانی که تایتانیک در حال غرق شدن بود، تعدادی از کارکنان و مسافرین توانستند جان سالم به در ببرند. در پیش رو جلیقه نجات فیزیولوژیستی اهل شیکاگو آمریکا به نام دکتر فرانک بلکمار را می بینید که از مسافران خوش شانس تایتانیک بود و از آن فاجعه نجات پیدا کرد. خوب است بدانید که دکتر بلکمار تنها یک مسافر نجات یافته عادی نبود و به بازماندگانی که از هیپوترمی رنج می بردند و یا دچار شوک شدیدی شده بودند، کمک می کرد. 

امروزه این جلیقه نجات تاریخی در موزه ملی تاریخ آمریکا نگهداری می شود و همه روز از ساعت 10 تا 17:30 می توانید به بازدیدش بروید.  

همچنین برای اطلاعات بیش تر از کشتی تایتانیک می توانید مقالات زیر را بخوانید:

لاشه کشتی تایتانیک | میراث تاریخ زیر آب

تایتانیک بلفاست | برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶

دوره تاریخی: قرن بیستم

سال ساخت: 1912

ابعاد: 58.42 × 30.48 سانتی متر

محل نگهداری: موزه ملی تاریخ آمریکا، واشنگتن

ساعت بازدید: 10 تا 17:30


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

اولین سلفی ایرانی | عکس ۲۰۰ ساله

سرو هرزویل | گنج زنده هزار ساله ایرانی

بازوبند پهلوانی غلامرضا تختی

رد پای دایناسور در تهران | گشتی در موزه دارآباد

 اسکناس یک تومانی | از اولین پول های کاغذی ایران

لباس عروسی ملکه ویکتوریا

چاقو توتنخامون | چاقویی از شهاب سنگ و طلا

تاج محبوب فرح پهلوی

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

جلیقه نجات کشتی تایتانیک

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

حسین

خیلی جالبه چی تو موزه هاشون نگهداری میکنند . و ما بااین فرهنگ غنی این همه سهل انگاری داریم در نگهداری از اَشیا و آثار تاریخی خود 

انتشار:25 خرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.