کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

صدای عبور ماشین ها از جاده خیس و نوای نی

با احساس بخوان؛ هنگامی که گوش جان می سپاری به این نوا... تنها و استوار در هوای بارانی قدم می زنی... تا ساق پاهایت خیس شده و لباس هایت از بارش باران نمناک گشته اما هدفت نه. پایت را داخل آب های جمع شده روی زمین خیس میگذاری و می پیمایی مسیر بی انتهای زندگی را... باشد که به مقصد دلخواهت برسی لیکن حواست به گودال های آب باشد. عبور ماشین ها همچو عبور سختی ها بر تو باشد. اگر با سرعت رد شد و به تو آب پاشید نگران نباش، خشک می شود. و... نی می نوازد برایت تا بی آزمایدت. تا ببیند زانوانت نمی لرزند یا... چه بگویم از این ساز قدرتمند، نی... می تکاند ات. باید دلی قُرص داشته باشی هنگامی که بدان گوش می سپاری. نوازنده انگشت بر هر سوراخ نی که می گذارد، گویی دست بر سر زخم هایت می گذارد. می خواهد مقاومت ات را بسنجد. حینی که نوازنده می دمد بر این ساز از تمام وجودش سخن میگوید. از داشته ها و نداشته هایش و باید روحی قوی داشته باشد تا بدون بغض آهنگش را به پایان برساند. اما تو کوه باش. تو علاوه بر آن در بارانی... در خیابان خیس گام بر می داری. پایت لیز نخورد یه وقت.. زانویت نلرزد.. دلت نشکند یه وقت حال تصور کن دوره گردی خیابانی در این حال و هوا و مکان برایت می نوازد. چقدر زیر باران می مانی تا بشنوی؟ تا کجا خیس می شوی؟ تا مغز استخوانت یخ می زند و هنوز زیر باران ایستاده ای. دیر وقت است و ماشین ها گهگاهی در حال عبورند. حاضری هرچه در جیب داری به او بپردازی تا نواختنش را قطع نکند. حاضری با این ساز زندگی کنی. اما اگر او دوره گرد است، ارزش کارش را پایین نیاور هرگز. به او فرصت بده خودش را کامل نشان دهد. ای بسا اگر موقعیتش را داشت موسیقی دان بزرگی می شد.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
عارفه

سلام عااالی بود منتها مثلا صدای ماشین و نی باهم سازگار نبود به نظرم.. اما عالی بود مچکرم

27 خرداد 1396

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست