کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از فوران آتشفشان

در این مطلب ویدیویی از فوران آتشفشان را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم که در آن می‌توانید مناظر منحصر به فرد از فوران آتشفشان ببینید. ویدیو پیش رو از فوران آتشفشان کالبوکو در شیلی به ثبت رسیده است و زاویه‌ای متفاوت از فوران آتشفشان در شیلی را برای‌تان به تصویر می‌کشد. 

آتشفشان کالبوکو ارتفاعی 2015 متری دارد و در جنوب کشور شیلی واقع شده است. کالبوکو در منطقه لوس لاگوس قرار دارد و در جنوب شرقی‌اش دریاچه چاپو (Chapo Lake) به چشم می‌خورد؛ این آتشفشان بخشی از یک ذخیره‌گاه ملی به حساب می‌آید. نام کالبوکو در زبان ماپوچه‌ای (Mapuche language) به معنای آب آبی رنگ است که به جزیره و شهرستانی هم در کشور شیلی اطلاق می‌شود. 

آتشفشان کالبوکو یکی از 3 آتشفشان خطرناک میان 90 آتشفشان فعال شیلی به حساب می‌آید که برای 43 سال هیچ فعالیتی نداشت و آخرین فورانش به سال 1972 بر می‌گشت؛ تا اینکه پس از سال‌ها در تاریخ 22 آوریل سال 2015، به طور ناگهانی شروع به پرتاب خاکستر تا شعاع 20 کیلومتری خود کرد. این آتشفشان، طی یک هفته دو بار فوران کرد و ۲۱۰ میلیون تن خاکستر ناشی از این فوران، در مناطق اطراف پخش شد.

آتشفشان کالبوکو در طول هولسن یا آخرین دور زمین‌شناسی، 36 فوران داشته است و فوران‌های آن در قرن بیستم، در سال‌های 1906، 1907، 1909، 1911، 1917، 1929، 1932، 1945، 1961 و 1972 میلادی رخ داده است؛ آخرین فوران آن هم که در سال 2015 به وقوع پیوست. البته باید اشاره کنیم که شدیدترین فوران این آتشفشان و شدیدترین فوران در جنوب شیلی، در سال‌های 1893 تا 1895 صورت گرفت و تا شعاع 8 کیلومتری با مواد مذاب پوشیده شد. 

برای دیدن دیگر ویدیوی های HD کارناوال، به روی لینک کلیک کنید. 

 


:Video Details

Produced By: Timestorm Films

Music: We wish it was never light - Anamog

Photo Of Cover: jorgenauto Fotografia

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست