کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

07 بهمن 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

امروز به سراغ برنادت سوبیرو، قدیسه ای فرانسوی می رویم که ادعا می شود جسدش پس از 137 سال هنوز هم سالم باقی مانده است. او قدیسه ای جوان بود که سوادی نداشت اما می گویند با عالم ماورا الطبیعه در ارتباط بوده است و دلیل سالم ماندن جسدش را نیز همین می دانند. 

در وصف برنادت گفته می شود که دختری بسیار خوش اخلاق و مهربان بود و همیشه تسبیح به دست داشت و ذکر می گفت. او چندبار مدعی شد که بانویی نورانی و مقدس را می بیند و با وی سخن می گوید اما کسی جز او آن بانو را نمی دید، به همین دلیل بود اغلب برنادت را دروغگو می پنداشتند. اما در این میان برخی دیگر به او ایمان آوردند و از پیروان برنادت سوبیرو شدند. برنادت پس از مدتی شروع به ابلاغ پیام های آن بانوی قدیسه به مردم کرد و آن ها را به خوب زیستن، محبت و موضوعاتی از این قبیل تشویق می کرد. برخی دیگر از معجزات برنادت در طول زندگی کوتاه مدتش می گویند و از اتفاقاتی چون شفی بیماران توسط او خبر می دهند. برنادت سوبیرو در سن 35 سالگی از دنیا رفت و دلیلش را بیماری طولانی مدت او می دانند. بدن او را در صومعه ی کلیسای گیلدارد به خاک سپردند و پس از 50 سال برنادت را با عنوان قدیسه ای پاکدامن به دیگران معرفی کردند.

پس از فوت برنادت سوبیرو برخی که به مقدس بودن او ایمان بسیاری داشتند، برای اثبات حرف خود در ۲۲ نوامبر سال 1909 دست به نبش قبر برنادت زدند و همان زمان بود که با پدیده ای غیر قابل توجیه مواجه شدند؛ با آن که صلیب همراه وی زنگ زده بود، جسد این دختر جوان هنوز هم سالم باقی مانده بود. پس از آن بود که جسد سالم برنادت سوبیرو بسیار مورد توجه همگان و رسانه های جمعی قرار گرفت و بارها توسط پزشکی قانونی بررسی شد، اما هیچ دلیلی جز مواد معدنی زیادی که در قبر او وجود داشت نیافتند. برخی معتقد بودن این املاح زیاد است که باعث حفظ بدن قدیسه شده، از سویی دیگر اما بسیاری این دلیل را قابل استناد نمی دانند.

امروزه جسد برنادت در محفظه ای شیشه ای در کلیسای سنت برنادت در شهر نور فرانسه نگهداری می شود و برای بازدید از آن می توانید به شهر نور فرانسه در مرکز این کشور و در دپارتمان نی‌یور، ناحیه‌ بورگوین دفرانش کنته بروید.

+ البته باید بدانید بازدید کنندگان باید از بیرون محفظه جسد را تماشا کنند که البته آن هم ماسکی از جنس پارافین بر صورت دارد و دستانش هم به صورت مصنوعی و با لایه ای از پارافین و موم پوشیده شده است و چهره ی واقعی او قابل دیدن نیست، زیرا به دلیل کبود بودن چهره ی او و نامناسب بودن وضعیت چشمانش اثر بدی روی بینندگان داشت.

برای اطلاعات بیش تر از برنادت سوبیرو و زندگی او و رازهای جسد سالمش بخوانید: قدیسه فرانسوی | رازهای جسدی سالم بعد از ۱۳۷ سال

تاریخ تولد: ۱۸۴۴ میلادی

تاریخ فوت: 1879 میلادی

محل نگهداری: کلیسای سنت برنادت، نور، فرانسه

آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از جالب ترین بقایا و آثار تاریخی جهان در زیر بخوانید:

مجسمه نفر تی تی | زیباترین ملکه مصر باستان

روزالیا لومباردو | مومیایی زیبای خفته

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

اسکلت زن باردار ۴۰۰۰ ساله

مومیایی ولادیمیر لنین | رهبر قدرتمند و کمونیستی روسیه

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

مرد نمکی ۱۷۰۰ ساله در موزه ایران باستان

برنادت سوبیرو قدیسه فرانسوی
برنادت سوبیرو قدیسه فرانسوی
برنادت سوبیرو قدیسه فرانسوی

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.