karnaval.ir

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، محمد درویش، مدیرکل مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در همایش «مدارس طبیعت، نیاز امروز، سعادت فردای ایران» که در شیراز برگزار شد، گفت:

فارس رتبه اول فرونشست زمین در جهان را دارد و ادامه این وضعیت به خطر نابودی تخت جمشید در آینده خواهد رسید.

 وی افزود:

فارس به دلیل خشک شدن تالاب‌ ها در معرض ریزگردها و سرطان خون است.

او اظهار داشت:

بختگان بخت ایران بود اما امروز به کانون فرسایش بادی تبدیل شده و غم انگیزتر آن است که شاهد نباشیم جنبشی بزرگ و مهم در سطح مدارس، دانشگاه و شورا برای مقابله با نابودی این دریاچه و اطلاع‌رسانی تشکیل شود.

درویش، فارس را استانی راهبردی به لحاظ مباحث زیست‌ محیطی و پرورش دانش‌ آموزان فرهیخته دانست و در ادامه گفت:

فارس می‌تواند ایران‌ بانان بزرگی را پرورش دهد .

مدیرکل مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در هیچ استانی از کشور ۱۸ منطقه حفاظت شده و تنوع اقلیمی فارس را ندارد، گفت:

 چنین تنوعی نیاز به مردمی دارد که قدر آن را بدانند و فارس با ۵۴ سانتی متر فرونشست زمین در سال رتبه اول جهان را دارد .

وی اضافه کرد:

حاصل نظام آموزش پرورش دانش آموزانی است که خلاقیت ندارند و نمی دانند در چه سرزمینی زندگی می کنند؛ نظام آموزشی کنونی بچه‌ ها را درگیر رقابت و معدل می‌ کند.

 محمد درویش در ادامه گفت:

ملتی که سرزمین خود را دوست نداشته باشد، بی تفاوت می‌شود. بخش بزرگی از این وضعیت ریشه در دوران دانش‌آموزی دارد.

 مدیرکل دفتر مشارکت‌ های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، افزود:

ضریب یادگیری و خلاقیت کودکانی که به مدارس طبیعت می‌روند ۲۵ درصد نسبت به سایر کودکان افزایش یافته، کودکان در مدارس طبیعت با ایجاد ارتباط سازنده، افزایش سواد اکولوژیک، فضیلت‌های اخلاقی و انسان دوستی، توانایی پرسیدن، داشتن زندگی شاد کودکی، توانایی حل مشکلات و اعتماد به همنوع آشنا می‌ شوند.

او صحبت خود را این گونه ادامه داد:

در مدارس طبیعت هر ۵ کودک توسط یک کارشناس تسهیلگر مواظبت می‌شوند و کودکان درفضایی شاد و کودکانه کودکی و بزرگ شدن بهتری را تجربه می‌کنند و با تکیه برتوان جذابیت طبیعت لکنت خطرناک جامعه امروز که همان بی اعتمادی هست، ترمیم می‌شود تا انشاالله نسل بعدی نسبت به هم اعتماد بیشتری داشته باشند، زیرا سخت است مدیریت بر مردمی که خودشان نسبت به هم بی اعتماد هستند.

 درویش با اشاره بر اینکه انتقال آب از جایی به جای دیگر  نوعی بی اخلاقی است، گفت:

برخی اصول اخلاقی محیط زیست در حال از بین رفتن است که در این میان باید به انتقال آب، سدسازی‌های افراطی و... اشاره کرد؛ اقدامی که باعث نابودی محیط زیست طبیعی می شود. جامعه‌ای که درگیر بی اخلاقی می‌شود، هرگز نمی‌تواند موفقیت داشته باشد و در این راستا مدارس طبیعت کمک بزرگی برای احیای اخلاق در طبیعت است .

وی در قسمتی دیگر از سخنانش اظهار کرد:

در شرایطی که دولت باید برای اشتغالزایی ۱ میلیون نفر، ۷۷۰ میلیارد تومان هزینه کند، مدارس طبیعت این ادعا را دارند که بدون پرداخت این هزینه می‌توانند اشتغالزایی کنند.

  مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از انعقاد تفاهم نامه‌هایی با برخی از بانک‌ های کشور در قالب پروژه محیط بانک خبر داد و گفت:

در این پروژه افراد واجد شرایط ایجاد مدارس محیط زیستی می‌توانند از برخی بانک‌ ها تسهیلات بانکی کم‌ بهره دریافت کنند.

 محمد درویش ابراز کرد:

امیدوارم با مشارکت همه اقشار جامعه، مکتب مدرسه طبیعت را سزاوارانه‌ تر حمایت کنیم.

تخت جمشید

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

اون بیرون پر از شگفتیه و من می خوام گوشه ای از این شگفتی ها رو بهتون نشون بدم.

آیا این مطلب مفید بود؟

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

نيكا عباسى

چقدر ناعادلانه واقعا و ناراحت کننده .

انتشار:18 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

بانو ايرانى

یه جمله ای نوشتید که : "ملتی که سرزمین خود را دوست نداشته باشد، بی تفاوت می‌شود. بخش بزرگی از این وضعیت ریشه در دوران دانش‌آموزی دارد. " به نظرم خیلی تأمل برانگیزه .

انتشار:09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

نريمان كريمى

جای افسوس داره که قدر داشته های با ارزشمون رو نمیدونیم .

انتشار:27 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.