karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

موزه های تاریخ طبیعی یکی از جاهایی هستند که می توانید مجموعه های جالب توجه و منحصر به فردی از بقایای تاریخی جانواران و گیاهان و ... را از نزدیک ببینید. از فسیل های چند میلیون ساله بگیرید تا اسکلت های چند هزار ساله، همه و همه در برابر شما قرار می گیرند و شما را با بعد جدیدی از تاریخ کره زمین آشنا می کنند. امروز می رویم سراغ موزه تاریخ طبیعی نیویورک و یکی از جذاب ترین بخش های موزه را از نزدیک خواهیم دید.

در طی سال های 1923 میلادی بود که کاوشگران و باستان شناسان در دره های فلیمینگ مغولستان با کشفی جذاب رو به رو شدند. دانشمندان یک لانه بزرگ دایناسور را با حدود 20 تخم بزرگ و کوچک کشف کردند که قدمتی 72 میلیون ساله دارد! با نخستین آزمایش ها و تحقیقات گمان زده شد که این تخم ها به دایناسورهای نیاشاخ‌چهره تعلق دارد، چرا که این موجودات غول پیکر از دایناسورهای بومی منطقه مغولستان بوده اند. البته در دهه 90 میلادی بود که باستان شناسان تخم های مشابه دیگری در این منطقه پیدا کردند. این کشف تصورات دانشمندان را تغییر داد، زیرا یکی از تخم ها حاوی جنین دایناسورهای اوویرپتور یا خاگ‌دزد بود و این کشف متخصصان را در سر دو راهی قرار داد که والد اصلی تخم ها، کدام یک بوده اند. تحقیقات بیش تر جواب سوال را مشخص کرد و در نهایت معلوم شد تمامی این تخم ها متعلق به دایناسور گیاهخوار اوویرپتور بوده است.

همان طور که گفته شد امروزه این لانه دایناسور و تخم هایش در موزه تاریخ طبیعی نیویورک نگهداری می شود و همه روزه از ساعات 10 تا 17:45 می توانید به بازدیدش بروید.

قدمت: 72 میلیون سال پیش

سال کشف: سال 1923 میلادی

محل نگهداری: موزه تاریخ طبیعی، نیویورک


 دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

شمشیر حضرت محمد(ص) | یادگاری از جنگ بدر و احد

میکروسکوپ لویی پاستور

دستکش های محمد علی کلی، بوکسور افسانه ای

الماس کوه نور

عبای مقدس حضرت محمد (ص) | خرقه سعادت

تاج محبوب فرح پهلوی

تار موی پیامبر اکرم (ص) | موی سعادت

کره جواهر نشان

قرآن تاریخی | با دستخطی منسوب به امام حسین (ع)

جعبه آرایش سه هزار ساله

مغز انیشتین | یادگاری از نابغه فیزیک!

تخم های دایناسور
تخم های دایناسور

جنین دایناسور اوویرپتور را در زیر می بینید:

تخم های دایناسور

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.