ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سنگ های قیمتی و رنگارنگ، از جمله چیزهایی هستند که از دیرباز تا به کنون همیشه مورد توجه بشر بوده اند و آدمی بر سر به دست آوردنش پا در سفرها گذاشت و جنگ ها به پا کرد تا قطعه ای درخشان و کمیاب را از آن خود کند. به گونه ای که وقتی نگاهی به تاریخچه تمامی سنگ های معروف بیندازیم، خواهیم دید که هر کدام داستان های خاص خودشان را دارند و بارها دست به دست شده اند. همراه کارناوال باشید تا با یکی از معروف ترین الماس های رنگی جهان آشنا شوید.

الماس هوپ یکی از شناخته شده ترین جواهرات دنیاست که لنگه اش را در دنیا نمی توان یافت. این الماس نه تنها در اندازه بی مانند است که به سبب رنگ کمیاب و منحصر به فردش، بسیار مورد توجه است. خوب است بدانید که وزن این الماس بی نظیر 45.52 قیراط و برابر با 9.10 گرم می باشد. نکته جالب در باره وزن بی سابق این الماس آبی رنگ آن است که منجر به کشف یافته های جدید درباره چگونگی شکل گیری سنگ های قیمتی شده است. 

از نحوه کشف این الماس خارق العاده اطلاعات دقیقی در دست نیست اما گمان می رود که در ابعادی بسیار بزرگ تر در کشور هند کشف شده و پس از آن که در قرن هفدهم برش خورد، توسط لوئیس چهاردهم، پادشاه فرانسه خریداری شد. اما داستان پر فراز و نشیب الماس آبی رنگ به همین جا ختم نشد، در انتهای قرن هجدهم بود که دزدیده شده، دوباره برش خورد و این بار به دست خانواده ای بانکدار و انگلیسی به نام هوپ رسید. نام این خانواده بر روی الماس باقی ماند اما خودش باز هم دست به دست شد و در نهایت در سال 1949 میلادی توسط هری وینستون، تاجر معروف و نیویورکی جواهرات خریداری شد. در نهایت هری وینستون در سال 1958 الماس ارزشمند هوپ را به موزه ملی تاریخ طبیعی ایالات متحده در واشنگتن اهدا کرد. 

جالب است بدانید که ارزش کنونی این الماس آبی رنگ در حدود 250 میلیون دلار برابر با 925 میلیارد تومان ارزیابی می شود!

محل کشف: کشور هند

وزن: 45.52 قیراط (برابر با 9.10 گرم)

ابعاد: 25.60 × 21.78 × 12.00 میلی متر

ارزش تخمینی: 250 میلیون دلار برابر با 925 میلیارد تومان

محل نگهداری: موزه ملی تاریخ طبیعی ایالات متحده، واشنگتن

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.