karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سنگ های قیمتی و رنگارنگ، از جمله چیزهایی هستند که از دیرباز تا به کنون همیشه مورد توجه بشر بوده اند و آدمی بر سر به دست آوردنش پا در سفرها گذاشت و جنگ ها به پا کرد تا قطعه ای درخشان و کمیاب را از آن خود کند. به گونه ای که وقتی نگاهی به تاریخچه تمامی سنگ های معروف بیندازیم، خواهیم دید که هر کدام داستان های خاص خودشان را دارند و بارها دست به دست شده اند. همراه کارناوال باشید تا با یکی از معروف ترین الماس های رنگی جهان آشنا شوید.

الماس هوپ یکی از شناخته شده ترین جواهرات دنیاست که لنگه اش را در دنیا نمی توان یافت. این الماس نه تنها در اندازه بی مانند است که به سبب رنگ کمیاب و منحصر به فردش، بسیار مورد توجه است. خوب است بدانید که وزن این الماس بی نظیر 45.52 قیراط و برابر با 9.10 گرم می باشد. نکته جالب در باره وزن بی سابق این الماس آبی رنگ آن است که منجر به کشف یافته های جدید درباره چگونگی شکل گیری سنگ های قیمتی شده است. 

از نحوه کشف این الماس خارق العاده اطلاعات دقیقی در دست نیست اما گمان می رود که در ابعادی بسیار بزرگ تر در کشور هند کشف شده و پس از آن که در قرن هفدهم برش خورد، توسط لوئیس چهاردهم، پادشاه فرانسه خریداری شد. اما داستان پر فراز و نشیب الماس آبی رنگ به همین جا ختم نشد، در انتهای قرن هجدهم بود که دزدیده شده، دوباره برش خورد و این بار به دست خانواده ای بانکدار و انگلیسی به نام هوپ رسید. نام این خانواده بر روی الماس باقی ماند اما خودش باز هم دست به دست شد و در نهایت در سال 1949 میلادی توسط هری وینستون، تاجر معروف و نیویورکی جواهرات خریداری شد. در نهایت هری وینستون در سال 1958 الماس ارزشمند هوپ را به موزه ملی تاریخ طبیعی ایالات متحده در واشنگتن اهدا کرد. 

جالب است بدانید که ارزش کنونی این الماس آبی رنگ در حدود 250 میلیون دلار برابر با 925 میلیارد تومان ارزیابی می شود!

محل کشف: کشور هند

وزن: 45.52 قیراط (برابر با 9.10 گرم)

ابعاد: 25.60 × 21.78 × 12.00 میلی متر

ارزش تخمینی: 250 میلیون دلار برابر با 925 میلیارد تومان

محل نگهداری: موزه ملی تاریخ طبیعی ایالات متحده، واشنگتن

الماس هوپ

الماس هوپ

الماس هوپ

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.