karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید فدایی، مدیر مجموعه میراث جهانی تخت جمشید در طی خبری قابل توجه اعلام کرد:

بر اساس تفاهم نامه ای که بین پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و پژوهشکده حفاظت و مرمت پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور با مرمت گران بدون مرز ایتالیا منعقد شده است، تعدادی از مرمت گران ایتالیایی به قصد مرمت بخش هایی از تخت جمشید، هفت اردیبهشت وارد ایران می شوند.

فدایی در توضیحات تکمیلی اضافه کرد که این مرمت گران قرار است بخش‌هایی از پلکان جنوبی تچر و کاخ شورا را در این نیم فصل ترمیم کنند. این متخصصان ایتالیایی تا هفدهم خرداد در ایران حضور خواهند داشت و عملیات مرمت را در مدت حضورشان به پایان می رسانند.

همان طور که حتما می دانید پرسپولیس، پارسه یا تخت جمشید، یکی از مهمترین مجموعه های باستانی ایران است که قدمتش به بیش از دو هزار سال پیش بر می گردد و در نزدیکی شهر شیراز قرار دارد. این مجموعه، شهری باستانی است که برای مدت ها عنوان پایتخت تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان را به دوش می کشید. بخش های مختلف این شهر در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشیارشا و اردشیر اول بنا شده اند و امروزه بقایای آنها مشاهده می شوند. در دوره هخامنشیان، این شهر میزبان نمایندگانی بود که با پیشکش های متنوع به دیدار شاه می آمدند و هدایای خود را به وی تقدیم می کردند. نام این اثر ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و مورد توجه جهانیان است. 

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

حسين شمس

خدا خیرشون بده اگه کار درست انجام بدند و امیدواریم که چیزی به تاراج نره دوباره .

انتشار:18 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

بانو ايرانى

ان شاءالله که ایتالیایی ها بتونن به داد این مجموعه با ارزش و فوق العاده برسند .

انتشار:09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سعيد آهنى

خیلی خبر خوشحال کننده ای بود این خبر .

انتشار:27 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.