ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

وقتی صحبت از آثار و میراث تاریخی ایران می شود، یاد جام های زرین شیر غران و کتیبه کوروش می افتیم که در موزه های خارجی نگهداری می شوند و شاید هم آه از نهادمان بلند شود که این گنجینه های تاریخی ایرانی چرا باید در مملکتی غریب باشند؟! باید بدانید موزه های جذاب بسیاری در کشور عزیزمان ایران وجود دارند که متأسفانه اغلب آن ها برای مردم ناشناخته باقی مانده اند و گویی کسی هم در این میان برای تبلیغ و معرفی این مکان های فرهنگی و تاریخی تلاشی هم نمی کند. این موزه ها به قدری زیادند که وقتی نگاهی به لیست بالا بلندشان بیندازید، قطعا از این همه تنوع انگشت به دهان می مانید و از دانستن مجموعه های مختلف شان ذوق زده می شوید.

موزه سینمای ایران یکی از همین سینماهاست که چند سالی است در شمال تهران و در باغی زیبا و تاریخی بر پا شده است. در این سینما بخش های مختلفی به چشم می خورد که در طی هر یک به تاریخ سینمای ایران، بازیگران، کارگردانان و افتخار آفرینی های هر یک پرداخته شده است. یکی از قسمت های جالب موزه سینما، تالار بین الملل است که در آن افتخارات هنرمندان عزیزمان در معرض نمایش قرار داده و در این تالار می توانید جایزه های معتبر و بین المللی کسب شده را از نزدیک ببینید.

به مناسبت سالگرد فوت عباس کیارستمی، کارگردان شهیر ایرانی سری به بخش تالار بین الملل می زنیم و جوایز این هنرمند جهانی را بررسی می کنیم. خوب است بدانید یکی از غرفه های این تالار به عباس کیارستمی اختصاص دارد و در این میان یکی از جالب توجه ترین جوایز او، نخل طلای کن است که بیش از همه خودنمایی می کند. کیارستمی این جایزه ارزشمند را در سال 1997 میلادی برای فیلم تحسین شده «طعم گیلاس» به دست آورد و نخستین هنرمند ایرانی راه یافته به کن نام گرفت. 

همان طور که گفته شد، امروزه جایزه نخل طلای کن عباس کیارستمی در موزه سینمای ایران در باغ فردوس نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 9 تا 17 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: اسلامی، معاصر

سال دریافت جایزه: 1997 میلادی، 1376 خورشیدی

محل نگهداری: تالار بین الملل، موزه سینمای ایران

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، باغ موزه فردوس

هزینه ورودی موزه: 3000 تومان

ساعات بازدید: یکشنبه تا پنجشنبه 9 الی 17؛ جمعه ها و ایام تعطیل: 14 الی 17

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

در زیر عکس هایی از باغ موزه فردوس و تالار بین الملل می بینید:

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET