ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

خوب است بدانید که موزه مرکزی آستان قدس رضوی یکی از بزرگ ترین و منحصر به فردترین موزه های کشور ماست که درون حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد. در این موزه گنجینه های جذاب و متنوعی به چشم می خورد که بازدیدشان را نباید از دست بدهید! از آن جمله می توان موزه های تخصصی فرش، موزه آثار استاد فرشچیان، موزه قرآن و نفایس و همچنین گنجینه های تمبر، گنجینه اسکناس، گنجینه آبزیان، گنجینه مدال ها، گنجینه سکه و ... اشاره کرد.

گنجینه آبزیان، یکی از بخش های متفاوت موزه مرکزی آستان قدس است که در آن می توانید نمونه های منحصر به فردی از تاکسی درمی آبزیان را از نزدیک ببینید. پیش تر یکی از نمونه های این گنجینه را به نام ماهی شیطان دریا را به شما معرفی کردیم، این بار همراه ما باشید تا با گنجینه طبیعی دیگری آشنا شویم.

اسب های دریایی ماهی هایی بسیار ریز و با شکلی متفاوت اند که اغلب آن ها را در کارتون های دوران کودکی مان دیده ایم. موجوداتی ریز با سری به شکل اسب و بدنی کشیده هستند که در انتها باریک شده و پیچ می خورد. اندازه بدن اسب های دریایی از 35 سانتی متر تجاوز نمی کند و کوچک ترین شان در حدود 16 میلی متر می باشد. خوب است بدانید که این ماهی ها در آب های منطقه گرمسیری و معتدل سرتاسر دنیا زندگی می کنند. یکی از جالب ترین نکات درباره این موجودات آن است که بر خلاف دیگر جانداران، این اسب ماهی نر است که حامله می شود! 

در گنجینه آبزیان موزه آستان قدس، می توانید نمونه ای از اسب های دریایی را از نزدیک ببینید. این نمونه را آقای محسن پیل پای از بندرعباس به موزه اهدا کرده است.

برای آشنایی و اطلاعات بیش تر از موزه آستان قدس و دیگر امکانات حرم مطهر امام رضا (ع) بخوانید:

حرم مطهر امام رضا (ع) | نگینی بر انگشتری ایران

اهدا کننده به موزه: محسن پیل پای از بندر عباس

محل نگهداری: گنجینه آبزیان، موزه مرکزی آستان قدس، حرم امام رضا (ع)، مشهد

ساعات بازدید: شنبه تا پنج شنبه: از ساعت ۸ تا ۱۸، جمعه ها: از ساعت ۸ تا ۱۳

Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET