ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Marsel van Oosten

در اینجا عکسی از میمون های دماغ سر بالا را می بینید که از جمله موجودات شاخص در حیات وحش چین به شمار می روند. این عکس جذاب که خانواده ای از این نوع میمون خاص را به تصویر می کشد، باعث شد تا عکاس آن یعنی «مارسل ون اوستن» (Marsel van Oosten) به عنوان بهترین عکاس حیات وحش سالِ 2018 دست پیدا کند. مارسل که این عکس را در کوهستان کینگلینگ (Qinling) چین به ثبت رسانده، درباره این عکس می نویسد:

پدر، مادر و کودکی از میمون های دماغ سربالای طلایی را می بینید که بر روی صخره ای استراحت می کنند. همان طور که می بینید رنگ میمون های کوچک تر قدری با میمون بالغ متفاوت است و به قهوه ای روشن نزدیک است که زیر نور آفتاب سفید دیده می شوند. اگر زندگی این بچه میمون ها را زیر نظر بگیرید ممکن است در ابتدا گمان کنید که بیشتر وقت خود را با بازی با دیگر میمون های کوچک می گذرانند؛ اما در واقع این میمون ها اغلب اوقات به مادر خود چسبیده اند و در حال شیر خوردن هستند.

میمون های دماغ سربالای طلایی بومی کشور چین هستند و آن ها را می توانید در مرکز و جنوب غربی این کشور بیابید. متاسفانه امروزه این میمون ها به دلیل از بین رفتن زیستگاه‌شان، در معرض خطر انقراض قرار دارند. 

خوب است بدانید ون اوستن، عکاسی هلندی است که در شاخه عکاسی طبیعت و حیات وحش فعالیت دارد و تا به حال افتخارات بسیاری را از آن خودش کرده است. جالب آن که عناوین و جوایز دریافتی مارسل تنها در بخش حیات وحش خلاصه نمی شود و او در سال 2018 توانست با مجموع های از عکس های معماری اش که در ایران به ثبت رسانده بود، مدال برنز فستیوال وان آیلند (One Eyeland) را به دست آورد. برای آشنایی بیشتر با مارسل ون اوستن و عکس های بی نظیرش می توانید صفحه‌اش را در اینستاگرام دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET