karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

زکریا رازی، دانشمند معروف ایرانی است که در قرن سوم خورشیدی می زیست و در دنیا با عنوان بزرگ ترین پزشک ایران و جهان اسلام شناخته می شود. حتما می دانید رازی کسی بود که الکل پزشکی را کشف کرد و دستاوردهای بسیاری در زمینه طب و پزشکی برای ایران و جهان به ارمغان آورد. جالب است بدانید که این علامه مشهور ایرانی در علوم مختلف دستی بر آتش داشت و تألیفات و آثار بسیاری در زمینه های پزشکی، شیمی، فلسفه و داروسازی از او بر جای مانده است. جالب است بدانید که زکریای رازی نزدیک دویست و هفتاد و یک کتاب مختلف دارد و تعدادی از آن ها شهرت جهانی دارند.

یکی از بی شمار کتاب های زکریای رازی، طب منصوری است که در ارتباط با طب بالینی نگاشته شده. رازی در این کتاب قطور به شرح انواع بیماری ها، علائم و درمان آن ها می پردازد. جالب است بدانید که امروزه یک نسخه خطی از این کتاب گرانبها در موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران نگهداری می شود و شنبه تا چهارشنبه با مراجعه به این موزه در خیابان کارگر شمالی تهران، می توانید از آن بازدید کنید.

دوره تاریخی: اسلامی
قدمت: حدود 1100 سال پیش
محل نگهداری: موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران، تهران
آدرس موزه: خيابان كارگر شمالی- خيابان شانزدهم (فرشی مقدم) ورودی درب شماره (2) پردیس شمالی دانشگاه تهران- موزه ملی تاريخ علوم پزشكی ايران
ساعات بازدید: شنبه تا چهار شنبه: 8 تا 15

دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان
می توانید درباره برخی از آثار تاریخی جالب ایران و جهان در زیر بخوانید:

 روزالیا لومباردو | مومیایی زیبای خفته

باتری اشکانی | قدیمی ترین باتری جهان

شمشیر حضرت محمد(ص) | یادگاری از جنگ بدر و احد

تاج محبوب فرح پهلوی

قرآن با دستخط منسوب به امام علی (ع) | اهدایی شاه عباس 

بازوبند پهلوانی غلامرضا تختی

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

کمربند زمردنشان ناصرالدین شاه

مرسدس بنز ۵۰۰کا | ماشین اسپرت شاه در ایران

لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

طب منصوری زکریا رازی

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.