ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

محمود فرشچیان، نگارگر شهیر ایرانی است که تأثیر بسیاری در نقاشی سنتی ایرانی داشته و توانسته جوایز و افتخارات جهانی و کشوری بسیاری را از آن خود کند. از مهم ترین آن ها می توان به افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر، نشان درجه یک هنر،  تندیس طلایی اسکار ایتالیا و مدال طلای جشنواره بین المللی هنر و ... اشراه کرد. استاد فرشچیان در طول زندگی هنری پربار خود تا کنون آثار هنری بی شماری بر جای گذاشته که بیش تر آن ها در موزه فرشچیان در کاخ سعدآباد و برخی دیگر در تالار آثار استاد فرشچیان در موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شوند.
در پیش رو یکی از شاهکارهای استاد فرشچیان را می بینید که به گونه ای هنرمندانه به روایت داستان ابراهیم نبی و آزمون بزرگش در پیشگاه خداوند می پردازد. استاد فرشچیان این تابلو را در عید قربان سال 1367 آغاز کردند و درست هفت ماه بعد کار این تابلو باشکوه را به اتمام رساندند. 
وقتی خوب به تابلو دقت کنید، حضرت ابراهیم را به هنگام اجرای فرمان الهی و حضرت اسماعیل را  نیز در حالتی که دستان و چشمانش بسته شده، می بینید. در سمت و سوی دیگر تابلو، فرشتگان الهی به چشم می خورند که به صورتی عینی به تصویر کشیده شده اند و با ابلاغ پیام الهی به حضرت ابراهیم، از او می خواهند که دست از قربانی کردن پسرش بکشد. 
امروزه این تابلوی نفیس در موزه استاد فرشچیان در کاخ موزه سعدآباد نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 9 تا 17 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: اسلامی، معاصر

هنرمند: استاد محمود فرشچیان

سال خلق اثر: سال 1367 خورشیدی

سبک: مینیاتور

تکنیک: آکریلیک

محل نگهداری: موزه استاد فرشچیان، کاخ موزه سعدآباد

زمان بازدید: 9 تا 17 (در تعطیلات رسمی ساعت بازدید را کنترل کنید)

آدرس کاخ موزه سعدآباد: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری

Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.