karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

محمود فرشچیان، نگارگر شهیر ایرانی است که تأثیر بسیاری در نقاشی سنتی ایرانی داشته و توانسته جوایز و افتخارات جهانی و کشوری بسیاری را از آن خود کند. از مهم ترین آن ها می توان به افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر، نشان درجه یک هنر،  تندیس طلایی اسکار ایتالیا و مدال طلای جشنواره بین المللی هنر و ... اشراه کرد. استاد فرشچیان در طول زندگی هنری پربار خود تا کنون آثار هنری بی شماری بر جای گذاشته که بیش تر آن ها در موزه فرشچیان در کاخ سعدآباد و برخی دیگر در تالار آثار استاد فرشچیان در موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شوند.
در پیش رو یکی از شاهکارهای استاد فرشچیان را می بینید که به گونه ای هنرمندانه به روایت داستان ابراهیم نبی و آزمون بزرگش در پیشگاه خداوند می پردازد. استاد فرشچیان این تابلو را در عید قربان سال 1367 آغاز کردند و درست هفت ماه بعد کار این تابلو باشکوه را به اتمام رساندند. 
وقتی خوب به تابلو دقت کنید، حضرت ابراهیم را به هنگام اجرای فرمان الهی و حضرت اسماعیل را  نیز در حالتی که دستان و چشمانش بسته شده، می بینید. در سمت و سوی دیگر تابلو، فرشتگان الهی به چشم می خورند که به صورتی عینی به تصویر کشیده شده اند و با ابلاغ پیام الهی به حضرت ابراهیم، از او می خواهند که دست از قربانی کردن پسرش بکشد. 
امروزه این تابلوی نفیس در موزه استاد فرشچیان در کاخ موزه سعدآباد نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 9 تا 17 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: اسلامی، معاصر

هنرمند: استاد محمود فرشچیان

سال خلق اثر: سال 1367 خورشیدی

سبک: مینیاتور

تکنیک: آکریلیک

محل نگهداری: موزه استاد فرشچیان، کاخ موزه سعدآباد

زمان بازدید: 9 تا 17 (در تعطیلات رسمی ساعت بازدید را کنترل کنید)

آدرس کاخ موزه سعدآباد: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری

تابلوی آزمون بزرگ

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.