karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در قصرها و کاخ های باشکوه انگلستان مجموعه های فوق العاده با ارزشی به چشم می خورند که جزء املاک و سرمایه های این کشور سلطنتی می باشند. امروز همراه کارناوال باشید تا با هم به سراغ یکی از شکیل ترین، زیباترین و معروف ترین تاج های دنیا برویم که متعلق به ملکه الیزابت دوم می باشد و در مجموعه شخصی این ملکه انگلیسی نگه داری می شود.

تاج پیش رو، جنسی از طلا و نقره دارد و به 13 الماس بزرگ و قابل توجه آراسته شده است. روزگاری این تاج به یکی از شاهزاده های انگلیسی ملقب به «دختر بریتانیای کبیر و ایرلند» تعلق داشت که به هنگام مراسم ازدواج ملکه مری، به او اهدا شد. این تاج نیز همانند دیگر جواهرات در میان خاندان سلطنتی دست به دست شد و ملکه مری آن را به عنوان هدیه ازدواج به نوه اش، ملکه الیزابت دوم داد. هنگامی که این تاج زیبا به الیزابت دوم رسید، در بالای آن 14 مروارید با ارزش به چشم می خورد، اما الیزابت الماس را ترجیح می داد و بنابراین تاج را به سلیقه خود تغییر داد. این جواهر بی نظیر به یکی از تاج های مورد علاقه ملکه الیزابت دوم بدل شد، به گونه ای که در بسیاری از مراسم ها و موقعیت ها از آن استفاده می کرد. جالب است بدانید که امروزه می توانید تصویر ملکه الیزابت به همراه این تاج را بر روی اسکناس های 5 یورویی ببینید.

در حال حاضر این تاج گرانبها در مجموعه جواهرات شخصی ملکه الیزابت دوم نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 10 تا 17:30 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: قرن نوزدهم

جنس: الماس، طلا و نقره

محل نگهداری: مجموعه جواهرات شخصی الیزابت دوم، لندن

ساعات بازدید: 10 تا 17:30

تاج ملکه الیزابت دوم

تاج ملکه الیزابت دوم

تاج ملکه الیزابت دوم

تاج ملکه الیزابت دوم

در زیر عکسی از ملکه الیزابت دوم به همراه این تاج زیبا را بر روی اسکناس 5 پوندی می بینید:

ملکه الیزابت اسکناس 5 پوندی

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.