ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در قصرها و کاخ های باشکوه انگلستان مجموعه های فوق العاده با ارزشی به چشم می خورند که جزء املاک و سرمایه های این کشور سلطنتی می باشند. امروز همراه کارناوال باشید تا با هم به سراغ یکی از شکیل ترین، زیباترین و معروف ترین تاج های دنیا برویم که متعلق به ملکه الیزابت دوم می باشد و در مجموعه شخصی این ملکه انگلیسی نگه داری می شود.

تاج پیش رو، جنسی از طلا و نقره دارد و به 13 الماس بزرگ و قابل توجه آراسته شده است. روزگاری این تاج به یکی از شاهزاده های انگلیسی ملقب به «دختر بریتانیای کبیر و ایرلند» تعلق داشت که به هنگام مراسم ازدواج ملکه مری، به او اهدا شد. این تاج نیز همانند دیگر جواهرات در میان خاندان سلطنتی دست به دست شد و ملکه مری آن را به عنوان هدیه ازدواج به نوه اش، ملکه الیزابت دوم داد. هنگامی که این تاج زیبا به الیزابت دوم رسید، در بالای آن 14 مروارید با ارزش به چشم می خورد، اما الیزابت الماس را ترجیح می داد و بنابراین تاج را به سلیقه خود تغییر داد. این جواهر بی نظیر به یکی از تاج های مورد علاقه ملکه الیزابت دوم بدل شد، به گونه ای که در بسیاری از مراسم ها و موقعیت ها از آن استفاده می کرد. جالب است بدانید که امروزه می توانید تصویر ملکه الیزابت به همراه این تاج را بر روی اسکناس های 5 یورویی ببینید.

در حال حاضر این تاج گرانبها در مجموعه جواهرات شخصی ملکه الیزابت دوم نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 10 تا 17:30 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: قرن نوزدهم

جنس: الماس، طلا و نقره

محل نگهداری: مجموعه جواهرات شخصی الیزابت دوم، لندن

ساعات بازدید: 10 تا 17:30

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

در زیر عکسی از ملکه الیزابت دوم به همراه این تاج زیبا را بر روی اسکناس 5 پوندی می بینید:

Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.