karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

کاخ سعدآباد یکی از شناخته شده ترین موزه های ایران و پایتخت است که در شمال تهران بزرگ و در مجموعه ای وسیع و تاریخی قرار گرفته است. گرچه همه ما نام سعدآباد را بارها بارها شنیده ایم، اما از مجموعه های ارزشمند، تاریخی و منحصر به فرد درون موزه های سعدآباد کم تر خوانده ایم و اطلاع داریم. امروز همراه کارناوال باشید تا با با یکی دیگر از بخش های این کاخ موزه آشنا شویم.

موزه آلبوم و اسناد تصویری یکی از 16 موزه درون مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد است که به نمایش آلبوم های عکس دوره پهلوی اول و دوم و اسنادی از اتفاقات روزمره سعدآباد اختصاص دارد. با مشاهده آلبوم ها، می توانید تاریخ سلطنتی ایران در دوره پهلوی را به صورت مصور ببینید و شاهد عکس هایی باشید که نمونه اش را در جایی دیگر نخواهید دید.

یکی از آلبوم های جالب توجه درون این موزه، آلبوم مراسم نامزدی محمدرضا پهلوی و فوزیه، شاهزاده مصری است. خوب است بدانید که فوزیه فواد، نخستین همسر محمدرضا پهلوی بود که اصالتی غیر ایرانی داشت. او در واقع خواهر پادشاه مصر، ملک فاروق و بزرگ ترین دختر ملک فواد یکم پادشاه مصر بود که در سال ۱۹۳۹ میلادی و در قاهره به ازدواج محمدرضا درآمد. نخستین همسر محمدرضا پهلوی، تحصیلات دانشگاهی خود را در کشور سوئیس گذرانده بود و همچنین به زبان های انگلیسی و فرانسه تسلط بسیاری داشت. جالب توجه ترین ویژگی فوزیه را می توان زیبایی خیره کننده چهره اش دانست که به همبن سبب در زمان خود، فوزیه را دائم با افرادی چون هِدی لامار بازیگر و ویوین لی مقایسه می کردند.

مراسم نامزدی محمدرضا پهلوی و فوزیه در کشور مصر برگزار شد و شما در این آلبوم می توانید عکس هایی از بخش های مختلف مراسم را تماشا کنید. 

دوره تاریخی: پهلوی

محل نگهداری: موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد

زمان بازدید: 9 تا 17 (در تعطیلات رسمی ساعت بازدید را کنترل کنید)

آدرس کاخ موزه سعدآباد: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری

آلبوم نامزدی محمدرضا و فوزیه

آلبوم نامزدی محمدرضا و فوزیه

آلبوم نامزدی محمدرضا و فوزیه

آلبوم نامزدی محمدرضا و فوزیه

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.