ویدیو HD

شنا در کنار ماهی ها | گشتی در اعماق اقیانوس

بی جهت نیست که کره زمین را سیاره آبی (Blue planet) می نامند. چرا که اقیانوس ها پهنه بسیار وسیعی از زمین را فرا گرفته اند و تصویر فضایی این کره را آبی رنگ می کنند. برای این که متوجه وسعت آن ها شویم، بهتر است نگاهی به این اعداد داشته باشیم: آب های شور حدود 71 درصد از سطح سیاره ما، برابر با 361,000,000 کیلومتر مربع، را فرا گرفته اند و سهم اقیانوس ها از این آب های شور 97 درصد است. اقیانوس ها بسیار سخاوتمند هستند؛ تا کنون بیش از 230,000 گونه جانوری مختلف در این پهنه های آبی شناخته شده اند اما با توجه به عمق های کشف نشده، احتمال می رود گونه های بسیار بیشتری وجود داشته باشند. این آبی های عمیق همچنان برای ما رازآلود باقی مانده اند چرا که بشر هنوز موفق نشده است کف آن ها را به طور کامل کشف و بررسی کند.

ماهی ها، گروهی از ساکنان اقیانوس ها هستند. تا کنون 28000 گونه از این موجودات جالب شناخته شده است و احتمال می رود که تعداد واقعی گونه های موجود بیش از 32500 عدد باشد. ماهیانی که ما می شناسیم می توانند به کوچکی یک نوزادماهی (Schindleria) هشت میلی متری یا به بزرگی یک کوسه ماهی (Shark) شانزده متری باشند.

رنگ های گوناگون ماهی ها، گردش آن ها و پیچ و تاب خوردن شان در عمق اقیانوس ها از حیرت انگیزترین جلوه های طبیعت است. انسان ها به کمک شیوه های مختلف غواصی خود را به اعماق اقیانوس ها می رسانند و لذت شنا در کنار این موجودات دوست داشتنی را تجربه می کنند. تجهیزات فیلم برداری و عکس برداری کمک می کنند تا غواصان، لذت تماشای این زیبایی ها را با ما شریک شوند. با کارناوال هم قدم شوید تا از دریچه دوربین یک غواص، عمق آب ها را ببینیم، از میان تونلی از ماهی ها بگذریم، حرکات هماهنگ و اعجاب انگیزشان را تماشا کنیم و غرق در شگفتی شویم.


:Video details

Produced by: Landess Kearns

Scuba diver: William Mitchell

Website: www.huffingtonpost.com

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET