karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سهراب سپهری، شاعر محبوب و معاصر کشورمان است که بسیاری با شعرهای سپید، روان و دوست داشتنی اش آشنا هستیم. خوب است بدانید سهراب علاوه بر شعر و نثر، در هنر نقاشی هم دست داشت و برای خلق آثار خود از سبکی نوین و متفاوت بهره می برد. سپهری موضوعات نقاشی خود را از طبیعت الهام می گرفت و به سبکی نو و با تلفیقی از روشی غربی و شرقی آن ها را به روی بوم به تصویر در می آورد. گرچه اغلب ما از تابلو های نقاشی سهراب سپهری کم تر اطلاع داریم، اما باید بدانید که در طی چند سال گذشته، تابلوهای این شاعر معروف بارها در حراج های هنری تهران رکودی تاریخی به جای گذاشتند و در آخرین بار با رقم هایی تکرار نشدنی و میلیاردی به فروش رفتند.

یکی از مجموعه های پر تکرار و البته جذاب در میان آثار نقاشی سهراب، مجموعه تنه درختان است که نمونه های بسیاری از آن ها موجود می باشد. سپهری در این تابلو ها با استفاده از خطوط سیال و رنگ های خاکی، به گونه ای انتزاعی و جذاب تنه درختان را نقاشی کرده است.

جالب آن که آخرین تابلوی گران قیمت سهراب متعلق به همین مجموعه تنه درختان بود که در سال 1395 با قیمت 3 میلیارد تومان فروخته شد.

امروزه یکی از تابلوهای تنه درختان سهراب سپهری در موزه هنرهای زیبا کاخ سعدآباد نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 9 تا 17 می توانید به بازدیدش بروید.

دوره تاریخی: معاصر

نقاش: سهراب سپهری

محل نگهداری: موزه هنرهای زیبا، کاخ موزه سعدآباد

زمان بازدید: 9 تا 17 (در تعطیلات رسمی ساعت بازدید را کنترل کنید)

آدرس کاخ موزه سعدآباد: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری

تابلو تنه درختان سهراب

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.