karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

گالری های هنری و موزه ها، از جمله مکان های سرگرم کننده ای هستند که در ایران بسیار ناشناخته و مغفول مانده اند. چه بسیار آثار هنری بی نظیر و شاخصی که در این مجموعه ها نگهداری می شوند و کم تر کسی از وجود آن ها اطلاع دارد! چندی است که برای آشنایی بیش تر با مجموعه های نفیس کشورمان، موزه به موزه را می گردیم و اشیاء منحصر به فردشان را از نزدیک می بینیم. امروز هم همراه کارناوال باشید و بار دیگر به کاخ موزه سعدآباد بیایید تا با گنجینه ای دیگر آشنا شویم.

کاخ موزه سعدآباد، مجموعه ای تاریخی و جذاب در شمال تهران است که دارای موزه های مختلف بوده و دیدن شان را نباید از دست بدهید. یکی از این بخش ها، موزه هنرهای زیبا است که در کاخ اسود مجموعه برپا شده است. در این موزه مجموعه ای از آثار مشهور هنری به چشم می خورند که از آن جمله می توان به تابلویی از سهراب سپهری و تابلویی از سالوادور دالی اشاره کرد. 

سالوادور دالی را به جرأت می توان مشهورترین نقاش و هنرمند سبک سورئال یا فراواقع گرایی نامید که آثار شاخص و قابل توجه بسیاری دارد. یکی از آثار سالوادور دالی به نام «خواب» امروزه در موزه هنرهای زیبای سعدآباد نگهداری می شود. جالب است بدانید که این تابلو، نسخه اصلی اثر می باشد و به احتمال بسیار زیاد توسط فرح پهلوی خریداری شده است.

دوره تاریخی: قرن بیستم

محل نگهداری: موزه هنرهای زیبا، کاخ موزه سعدآباد

زمان بازدید: 9 تا 17 (در تعطیلات رسمی ساعت بازدید را کنترل کنید.)

بهای بلیت: 2000 تومان

آدرس کاخ موزه سعدآباد: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید کمال طاهری

تابلو سالوادور دالی در سعدآباد

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

شیما

چقدر جالب بود ،نمیدونستم یه اثر اصل از سالوادور دالی توی ایران باشه 

انتشار:30 تیر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.